Strona główna
Arty
Media
Forum


 

Wchodźcie, już otwarte

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszytkim, którzy wspierali nas w procesie produkcji. Wszystkim, którzy czekali. Knock Knock został wydany 4 października 2013.

Jest dostępny poprzez Steama, AppStore, Sklep Google Play oraz Windows Store. Premeria wersji na PS4 została zaplanowana na 10 września 2015.

Mamy również dalsze plany w związku z portowaniem naszej gry i ujawnimy je, gdy tylko będziemy mieli pewność ich realizacji. Jeszcze raz dziękujemy! Czekajcie na kolejne informacje.

 

Od czego się zaczęło

Późnym listopadem 2011 roku w naszym studiu miało miejsce dziwne i niepokojące wydarzenie. Otrzymaliśmy anonimowy e-mail sugerujący, że powinniśmy wyprodukować pewną "niekonwencjonalną grę", opartą na załączonych materiałach. Otrzymujemy mnóstwo podobnych ofert, z których większość nie zasługuje nawet na chwilę uwagi, jednak ta w jakiś sposób wydawała się inna.

Załącznik zawierał 19 plików w archiwum o nazwie "lestplay". Pliki (urywki tekstów, strzępy nagrań audio, fragmenty wideo) a także styl i słownictwo wiadomości okazały się dość niepokojące. Powierzchowne badania nie ukazały niczego strasznego, jednak nie mogliśmy otrząsnąć się z wrażenia, że coś złowrogiego czaiło się nieco głębiej.

Nadawca błagał nas, żebyśmy ukończyli rozpoczęty przez niego projekt. Oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę, że możemy podzielić los autora, jednakże fabuła gry zawierała wskazówki, co mogło się z nim stać.

Nieznajomy był dżentelmenem i uczonym - utrzymywał, że nie będzie w żaden sposób ograniczał naszej twórczej wolności, jednak nalegał, żeby wraz z zabawową sytuacją pliki tworzące archiwum "lestplay" zostały dołączone do gry, "inaczej wszystko będzie daremne".

Chociaż mamy skłonność do pewnej dozy mistycyzmu, to cała sytuacja wyglądała nam na tandetną mistyfikację. Wciąż byliśmy zasypywani ogromną ilością podobnych "przeklętych plików" i bywały chwile, że mieliśmy ochotę wszystko skasować.

Jednakże po namyśle postanowiliśmy stać się częścią tego eksperymentu. Przynajmniej mogliśmy dowiedzieć się, jaki to straszny los nas czeka, w końcu jako pierwsi mieliśmy zagrać w tę grę.

Więcej informacji możecie znaleźć poniżej.

 

Opis Gry

W gęstym lesie znajduje się dom. Mieszka w nim samotny człowiek.

Ostatnimi czasy dom odwiedzają niecodzienni Goście, którzy pukając w okiennice, zapraszają pustelnika do zabawy w chowanego. Warunek zwycięstwa jest prosty: musisz zostać żywym i przy zdrowych zmysłach do nastania poranka, a to oznacza, że stawanie z Gośćmi twarzą w twarz może być kiepskim pomysłem.

Gdy tylko pierwsi Goście wyłaniają się z zarośli, rozpoczyna się odliczanie. Z każdą mijającą godziną przybysze są coraz bliżej domu, a jego mury nie są dla nich przeszkodą nie do pokonania. Coś już jest w środku. Coś otwiera okno i zaczyna walić w naczynia. Coś przejęło kontrolę nad piwnicą i strychem. Za ścianą cichutko skrzypi podłoga.

Ukrywanie się to niewystarczająca strategia, Goście doskonale wiedzą, gdzie się znajdujesz. Będziesz zmuszony obchodzić dom w poszukiwaniu i łataniu wyłomów, którymi leśne stwory dostają się do wnętrza.

Możesz zabezpieczyć się przed wejściem nieproszonych gości, rozglądając się za oznakami problemów oraz oświetlając pomieszczenie, które wkrótce ma się stać miejscem paranormalnej aktywności. Duch wycofa się, żeby już za chwilę pojawić się w innej części domu.

Jeśli przeżyjesz do świtu, kolejny potwór rozpuści się i zniknie wraz z pierwszym promieniem słońca. Ale jeśli Goście dopadną cię przed wschodem... Sama myśl o tym jest przerażająca.

 

Szczegóły rozgrywki

  • Ukryj się! Czeka nas zabawa w chowanego ze strasznymi stworami z nocnych koszmarów.
  • Teraz nie patrz! Trzymaj swojego awatara z dala od nocnych gości. Celem każdej Nocy jest przeżyć do rana i zachować zdrowe zmysły.
  • Włącz światło! Tylko oświetlone pokoje pozwalają swobodnie poruszać się i czekać. Światło nie świeci jednak za długo i wymaga ciągłego doglądania.
  • Napraw dom! Im więcej wyłomów w domu, tym więcej strachu, mroku i wytworów chorego umysłu stanie na drodze naszego bohatera.
© Ice-Pick Lodge 2002 - 2012